İnosens

İnosens

İNOSENS BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ , yurtiçi ve yurtdışı FİZYOSOFT / BECURE marka isimleriyle sensör teknolojilerini kullanan sanal gerçeklik tabanlı fizyoterapi/ergoterapi ölçüm sistemi uygulamaları ve oyunları geliştiren bir yazılım firmasıdır.

Firmamız tarafından geliştirilen ölçüm sistemi ve oyunların yurt içi ve yurtdışı pazarında satışı için geçerliliğinin sağlanabilmesi açısından CE Teknik Dosya ve Kalite Yönetim Sistemi süreçlerinin tamamlanması gerekiyordu.

İhtiyaç duyduğumuz bu süreç sonrası tanışmış olduğumuz ve büyük fayda gördüğümüz AdviQual firmasının da desteği ile

  • Teknik Dosyaya ve CE Sertifikasına sahip,
  • ISO 13485:2016 Tıbbi Cihaz Kalite Yönetim Sistemine ve
  • ÜTS (Ürün Takip Sistemi) süreçlerine hakim bir firma olduk.

Firmamıza ait Uygulama Yazılımları Türkiye’de ilk olarak, T.C. Sağlık Bakanlığı - Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu - Tıbbi Cihaz Sınıf-1 ürün statüsüne sahip ÜTS’ye kayıtlı bir ürün haline gelmiştir. Bu şekilde geliştirmiş olduğumuz ürünleri Türkiye’de Sağlık Kamu Kurumlarına satabilir duruma gelmiş bulunmaktayız.

ISO 13485:2016 Tıbbi Cihaz Kalite Yönetim sistemi kapsamında; prosedürler, formlar, listeler gibi tüm dokümanların ve sistemin yönetimini nasıl kullanacağımıza dair tüm bilgilendirme ve eğitimleri AdviQual firması desteği ile öğrenmiş olduk ve tüm süreci yürütebilir durumuna geldik.

AdviQual ekibi, süreç boyunca ve süreç sonrası bize desteğini sunmaya devam etmektedir. Ekip üyeleri, kalite yönetim sistemi ve teknik dosya sürecinde sürekli olarak firmamızda ve gerektiğinde uzaktan bağlantı sağlanarak eğitimler vermiştir.

Ekibin güler yüzlü, yardımsever, konusunda bilgili ve tecrübeli olması sürecimizi kısa sürede tamamlamamıza olanak sağlamıştır.
İNOSENS Bilişim Teknolojileri San. Ve Tic. Ltd. Şti, Türkiye’ de Fizyosoft markası olarak tüm AdviQual ekibine ve özellikle bize sağlamış olduğu desteklerinden ötürü Başak Baranoğlu, Özlem Özen, Julide Yenilmez ve Tunca Demirci 'ye teşekkür ederiz.

Feyzullah USTA
Ürün Yöneticisi / Product Manager