Hakkımızda

AdviQual Tıbbi Cihaz Mevzuatları ve Kalite Güvence alanlarında 20 yılı aşkın deneyime sahip Başak Baranoğlu tarafından kurulmuştur.

AdviQual, Tıbbi Cihaz ve In Vitro Diagnostik Cihazlar Kalite Yönetim Sistemi ve Regülasyon uygulamaları için tavsiyeler vermek, eğitimler düzenlemek amacıyla kurulmuştur. Yurtdışı çözüm ortaklarıyla Tıbbi Cihaz üreticilerine tek bir kanaldan hizmet sunan danışmanlık firmasıdır.

Amacımız,

Detaycı bir anlayışla, güvenilir ve saygın çözüm ortağınız olarak kaliteden ödün vermeden zaman ve maliyet tasarrufu etmenizi sağlamaktır.

AdviQual, yasa, yönetmelik ve standartları anlaşılabilir gereksinimlere tercüme eden pratik bir yaklaşım kullanarak Tıbbi Cihaz endüstrisini desteklemektedir.

Vizyonumuz,

Yüksek derecede düzenlemelere tabii olan endüstrilerde faaliyet gösteren üreticilerin, stratejik çözüm ortaklarından biri haline gelmektir.

Değerlerimiz;

İşimizi yaparken;

  • Verilerin korunmasına,
  • Uzun vadeli çözümlerle sürdürülebilirliğin sağlanmasına,
  • Profesyonel bilgi paylaşımına,
  • Projenin bir seferde doğru ve zamanında teslimine önem veriyoruz.

 

Başak BARANOĞLU

Başak BARANOĞLU

Başak Baranoğlu 1997’de ODTÜ Biyoloji Yüksek Lisansını, 1999’da Bilkent Üniversitesi’nde MBA programını tamamladıktan sonra, tıbbi  cihaz özelinde kalite yönetim sistemleri alanında her kademede görev yapmıştır. 

Bıçakcılar ve Alvimedica firmalarında üst düzey yöneticilik görevlerinden sonra İstanbul’da Tıbbi Cihaz Kalite danışmanlığı şirketi olan AdviQual’i kurmuştur. 

Yurt dışı iş ortaklarıyla birlikte Tıbbi Cihaz üretim sektörüne Kalite Yönetimi, Risk Değerlendirmesi, Sterilizasyon, Klinik Veri Değerlendirme, Teknik Dosya, Biyouyumluluk Testleri ve Ruhsatlandırma konularında hizmet vermekte ve yine tıbbi cihaz üreticilerine özel çeşitli teknik eğitimler düzenlemektedir.

Pınar NEBOL

Pınar NEBOL

Pınar Nebol, Tıbbi Cihaz araştırma geliştirme, klinik araştırmalar üzerinde 10 yıldır çalışmaktadır. 2004 yılı İzmir Yüksek Teknoloji Kimya Mühendisliği mezunu olup yüksek lisansını New Jersey Yüksek Teknoloji Enstitüsü Biyomedikal Mühendisliği bölümünde Fullbright bursu ile yapmıştır.

Eriyebilir polimerler ve ilaç kombinasyonları ile calışan Pınar Nebol öğrenimini tamamladıktan sonra uzun bir süre girişimsel kardiyoloji ürünleri üreten bir firmada farklı pozisyonlarda yer aldıktan sonra 2015 yılından itibaren Tıbbi Cihazların klinik çalışmaları, klinik değerlendirmeleri üzerine danışmanlık yapmakta olan Pınar Nebol aynı zamanda DeSia Klinik Araşıtmalar firmasının kurucu ortaklarındandır. 

Özlem ÖZEN

Özlem ÖZEN

Özlem Özen, 2007'de Anadolu Üniversitesi Malzeme Bilimi ve Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, yüksek lisansını Augsburg Üniversitesi, Fizik Fakültesi, Malzeme Bilimi bölümünde 2011 yılında tamamlamıştır.
Tıbbi Cihaz sektöründe Kalite Yönetim Sistemi, CE Belgelendirme Süreci, Proses ve Risk Yönetimi ve Regülasyon konularında edindiği tercübeleriyle AdviQual bünyesinde uzmanlıkları doğrultusunda sektöre hizmet vermeye devam etmektedir.
Solunum devreleri, hayvan ve insan dokusu türevleri içeren medikal cihazlar, yara bakım ürünleri, hemostatlar,  ortopedik, spinal implantlar, dental cihazlar (implant, köprü, expander), aktif tıbbi cihazlar (hemodiyaliz sistemleri için ters ozmoz, foto tedavi sistemleri, hasta ısıtma sistemleri, bebek bakım kuvözleri, rehabilatif robot sistemleri), özel dezenfeksiyon, temizleme solüsyonları ve yazılım olarak kullanılan tıbbi cihazlar gibi çeşitli ürün gruplarıyla çalışmıştır. 

Nurşen ERİN

Nurşen ERİN

Nurşen Erin  2005’de Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği lisansını, 2006’da Marmara Üniversitesi Uluslararası Kalite Yönetimi dalı üzerine MBA programını tamamladıktan sonra, 12 yıl boyunca çeşitli sektörlerde kalite yönetim sistemleri alanında görev yapmıştır. 

Alvimedica firmasında yöneticilik ve danışmanlık görevlerinden sonra İstanbul’da Tıbbi Cihaz firmalarına çeşitli konularda danışmanlık hizmeti sunan AdviQual’de çalışmaya başlamıştır.

Uzmanlık alanları, Tıbbi Cihaz üretim sektöründe Kalite Yönetimi, Risk Değerlendirmesi, Teknik Dosya ve Yazılım Validasyonu konularıdır. 

Tunca DEMİRCİ

Tunca DEMİRCİ

ODTÜ Matematik mezunu olan Tunca Demirci, finans sektöründeki 15 yılın üzerindeki tecrübesini, farklı kurumlarda; portföy yönetimi, ürün yönetimi, ürün geliştirme, proje yönetimi, satış ve pazarlama gibi farklı yönetim kademlerinde çalışarak edinmiştir.

 

Bu tecrübleriyle, yeni iş ortaklıkları kurmak ve AdviQual’in danışmanlık faaliyetlerinin verimli şekilde yürütülmesi için, pazarlama ve finans faaliyetlerinin sorumluluğunu üstlenmiştir.

Firmamızın danışmanlık hizmetleri bölümünde tıbbi cihaz alanındaki her türlü düzenleyiciye uygunluğu yönetecek yetkinliğe sahip uzman ekip görev yapmaktadır.

Derya ALTAY
Derya ALTAY
Müşteri İlişkileri & Proje Yöneticisi
Meltem TÜRKER
Meltem TÜRKER
Klinik Uzman Yardımcısı
Merve KUTLU
Merve KUTLU
Kalite Yönetim Sistemi Uzmanı